.

.

10 lut 2016

10 światowych, "tajnych"(?) organizacji

Dzisiejszym wpisem rozpocznę cykl artykułów o "tajnych" organizacjach, dzięki którym sympatycy teorii spiskowych mogą spełniać się w roli superszpiega, który przeczytawszy informacje na Wikipedii wypowiada się (z miną znawcy tematu) na temat spisku jaki owładnął kulą ziemską.
Na wstępie dodam tylko, że jak na tajne organizacje, to wiele o nich wiemy i raczej nie boję się o swoje życie umieszczając ten wpis na blogu.
Zapraszam do świata tajemnic, spisków, intryg i szarych eminencji... 

Zaczynamy odliczanie:
Miejsce 10 na mojej liście zajmują...

10. THUGOWIE


Thugowie, na cześć bogini Kali, zajmowali się rytualnym mordowaniem podróżnych, a także okradaniem zabitych. Jednakże i w ich szeregach znajdowali się tacy, którzy zabijali bez ideologii.

Bractwo działało na terenie Indii (prawdopodobnie) od XVII w. do XIX w. Jeden z mitów związanych z boginią Kali zabraniał im przelewania krwi, zabijano więc poprzez uduszenie ofiar.
Liczba ich ofiar waha się między 50 tys. a 2 mln. Organizacja działała nielegalnie, ale była po cichu popierana przed okoliczne władze, ponieważ dzieliła się z nimi częścią swoich łupów.

Ciekawostka

Thugowie pojawili się w filmie Indiana Jones i świątynia zagłady.


9. MAJESTIC 12


Majestic 12 to kryptonim tajnego zespołu, który miał rzekomo powstać w 1946 r. w czasie rządów Harry'ego Trumana.  Miał on prowadzić badania w sprawie działalności UFO.
Nie ma ani jednego zweryfikowanego dowodu na istnienie tej organizacji, a mimo to można nawet dość szybko znaleźć listę jej członków.
Rząd Stanów Zjednoczonych zaprzeczył jakoby zespół miał kiedykolwiek istnieć, dokumenty na temat jego istnienia mają być podobno sfingowane. Także wśród ufologów zdania są podzielone.


8. ZAKON ZABÓJCÓW


Asasyni, Nizaryci - zakon zabójców miał wiele nazw. Była to organizacja muzułmańska działająca na terenie Bliskiego Wchodu w XIII w. Celem jej członków było stworzenie utopijnego państwa, z tego też powodu dokonywali mordów na osobach będących u władzy, wynajmowali płatnych zabójców, którzy mieli wejść w szeregi elit politycznych. Wierzy się, że organizacja ta działała za panowania Ryszarda Lwie Serce.
Asasyni mordowali zawsze w nocy, nie zostawiając po sobie śladu, słynęli z dyskrecji. 7. KU KLUX KLANOrganizacja rasistowska walcząca o supremację rasy białej, dążąca do ograniczenia praw innych grup rasowych i etnicznych, głównie Afroamerykanów i Żydów. Działa ona z przerwami od XIX w. Jest zwalczana przez Kongres Stanów Zjednoczonych ze względu na dopuszczanie się przemocy na tle rasowym. Jej członkowie są zwykle ubrani w białe stroje i wysokie kaptury, żeby ukryć swoją tożsamość.
Uważa się, że grupy nadal funkcjonują na terenie Stanów Zjednoczonych.


6. ZAKON DZIEWIĘCIU KĄTÓW


Zakon założony był w latach 60-tych ubiegłego wieku w Wielkiej Brytanii. Według jego członków satanizm jest kluczem do doskonałości. Umożliwić ma to łamanie barier fizycznych i umysłowych. Założycielem był David Myatt, zaangażowany w ruchy nazistowskie i satanistyczne na terenie swojego kraju. 

5. ZAMKNIĘTY ZAKON ZŁOTEGO BRZASKUStowarzyszenie okultystyczne-ezoteryczne powstałe w XIX w. w Londynie. Przedmiotem ich zainteresowania była magia, alchemia oraz astrologia. Stowarzyszenie rozpadło się na mniejsze podgrupy w XX w.


4. ZAKON CZASZKI I KOŚCIStowarzyszenie działające przy uniwersytecie w Yale. Jest to elitarna organizacja paramasońska. Należeli do niej m.in. George H. W. Bush, George W. Bush czy John Kerry. Jest to jedna z najstarszych organizacji studenckich. Niektórzy uważają, że grupa nadal spotyka się co czwartek i niedziele, żeby wykonywać rytuały oparte na masońskich.


3. WOLNOMULARZE


Międzynarodowy ruch mające na celu samodoskonalenie, braterstwo religii, narodowości i poglądów. Co prawda nie jest to organizacja, a nurt, który popierają niektóre grupy, jednakże zasługuje na miejsce na mojej liście. Wewnętrznie ruch jest bardzo zhierarchizowany, dzieli się bowiem na grupy wtajemniczenia. Można również wskazać ruchy bardziej umiarkowane, mistyczno-ezoteryczne oraz konserwatywno-tradycjonalistyczne. Głównym założeniem dla wszystkich tych grup jest przekonanie o konieczności ciągłego rozwoju, pracy nad sobą samym i ćwiczenia swojego umysłu i ciała.

2. ILUMINACIJedna z najbardziej kontrowersyjnych organizacji naszych czasów. Składa się z wyznawców ideologii oświecenia. Podobno została założona w 1776 r. przez Adama Weishaupta, który był jezuitą w Niemczech. Wierzył on w nieistnienie Istoty Wyższej oraz zorganizowanej wokół tego ideologii. Mimo iż zakon został rzekomo rozwiązany, dalej wierzy się w jego istnienie oraz obecność w szeregach tejże organizacji ludzi wpływowych, bogatych oraz sławnych.


1. GRUPA BILDERBERGOrganizacja powstała w 1954 r. w Hotelu de Bilderberg w Holandii. Rzekomo składa się z 130 osób, wśród których są politycy najważniejszych państw oraz właściciele wielkich korporacji. Podczas ich spotkań omawiane są najważniejsze problemy współczesnego świata zarówno z dziedziny polityki jak i gospodarki. Konferencje toczą się w obecności wyselekcjonowanych dziennikarzy, ale nie zdają oni relacji z przebiegu dyskusji.


***

To zaledwie krótkie wprowadzenie do serii artykułów na temat każdej z tych organizacji. O niektórych są naprawdę szczątkowe informacje, ale postaram się oddać istotę każdej grupy.

Te organizację istnieją, często członkowie przyznają się do przynależenia do nich, ale nie szukajmy tu wielkich spisków i teorii, ponieważ jeśli elity rządzące nie chciałyby, abyśmy wiedzieli o ich "tajnych" stowarzyszeniach na pewno właśnie tak by było.

Pozdrawiam. 2 komentarze:

 1. O kilku nie słyszałam. Ale jakoś mnie to nie fascynuje, tzn. nie wszystkie naraz. Jak się zagłębić w historię i działanie pojedynczej organizacji, staje się to naprawdę interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to mi chodzi, w pierwszym poście zamieściłam moją ulubioną dziesiątkę, potem w każdym będę pisała o historii i działaniu każdej z tych organizacji. Postaram się rozwiać wątpliwości, nałożyć nacisk na typowe błędy w myśleniu na ten temat etc...
   Pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...